Sarajevo | Construction News

13 Okt 2016 13:10 #5796 by Fache
Sportska sala “Mula Mustafa Bašeskija” dobila krov



Izgradnja sportske sale uz OŠ”Mula Mustafa Bašeskija” ulazi u završnu fazu, a očekivano je da radovi budu završeni do kraja mjeseca. Svi zidarski radovi su završeni i sala je pokrivena. Iz Službe za investicije, plan i analizu Općine Stari Grad potvrđuju da su na krov sale postavljeni paneli od nehrđajućeg čelika i da su u toku radovi na postavljanju hidroizolacije, kao i unutrašnje malterisanje. “Uporedo s tim izvode se radovi na pripremi postavljanja nadstrešnice za školsko dvorište i izgradnju novog stepeništa,” potvrđeno je iz ove službe. Nakon ovih radova pristupit će se postavljanju stolarije i fasade. Podsjećamo, sportska sala OŠ”Mula Mustafa Bašeskija” bila je u izuzetno lošem stanju i neuslovna za korištenje. Općina je pokrenula projekat rušenja stare i izgradnje savremene sportske sale, čija je vrijednost 711.000 KM.





starigrad.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

18 Okt 2016 23:53 #5802 by Admir
Tarčin Forest Resort - 18.10.2016.







Više na linku projekta: Tarčin Forest Resort

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

21 Okt 2016 20:45 #5808 by Admir
Sala „Mula Mustafa Bašeskija“: Postavljeno podno grijanje i keramika



Kapitalni projekat Općine Stari Grad Sarajevo za ovu godinu, izgradnja moderne sportske sale uz OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“ u Logavinoj ulici, bliži se kraju, ističu iz općinske Službe za investicije, plan i analizu. Nakon što su završeni zidarski radovi i pokrivanje sale, ispred ulaza u salu vrši se postavljanje konstrukcije nadstrešnice, a radi se i termo izolacija na fasadi sale.

Što se unutrašnjeg dijela tiče, provedeno je podno grijanje u sali, a postavljena je i keramika u svlačionicama. Sutra se planira izlijevanje estricha, nakon čega će se postaviti ventilacioni kanali te stakla na prozorima cijele sale.

Vrijednost ovog projekta je 711.000 KM, i Općina Stari Grad ga u potpunosti sama finansira.



starigrad.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

23 Okt 2016 18:03 #5810 by Admir
Al-Kawari: Katar će graditi novi studentski dom u Sarajevu

Ambasador Katara u Bosni i Hercegovini Rashid Al-Kawari najavio je nove investicije ove zemlje u BiH. On je u intervjuu za Dnevni avaz rekao da Katar planira izgradnju doma za studente.

"Trenutno smo u procesu odlučivanja o izgradnji Doma za studente u Sarajevu. Dom će služiti za smještaj onih koji studiraju na Sarajevskom univerzitetu a nisu u mogućnosti platiti smještaj", najavio je ambasador.

Prema njegovim riječima, vrijednost ove investicije bila bi oko pet miliona eura.

"Vijest o tome će uskoro biti zvanično objavljena, nakon što dobijemo konačno odobrenje", rekao je ambasador Al-Kawari.

avaz.ba

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

24 Okt 2016 11:05 #5812 by Fache
'Salam city': Arapi grade naselje u Sarajevu vrijedno 44 miliona dolara



Kompanija Green Valley International Real Estate iz Ujedinjenih Arapskih Emirata najavila je početak radova na izgradnji novog stambenog kompleksa u blizini Sarajeva.

Novo naselje, pod nazivom Salam City, planirano je da se prostire na čak 134.000 kvadratnih metara na vrhu brda Donja Vogošća.

Iz kompanije Green Valley najavljuju ovaj projekat kao "najživopisnije mjesto u cijelom regionu".

Prema predviđenom proračunu izgradnja Salam Cityja trebala bi koštati oko 44 mliona dolara, a naselje bi trebalo sadržavati oko 300 luksuznih vila različitih veličina.

Osim toga, bit će izgrađen hotel sa četiri zvjezdice te ugostiteljski, ali i objekti za rekreaciju poput otvorenog bazena, terena za košarku i tenis, restorana, kafića, supermarketa i džamije.

akta.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Okt 2016 11:20 #5814 by Fache
Ne znam da li je istina ali čujem da fantomski investitor iz Turske Fatih Kol koji je kupio objekat/lokaciju Feroelektra za 3 miliona, prodaje istu za 12 miliona. Tako da nema ništa od izgradnje koja je trebala da počne u septembru :confused:

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Okt 2016 13:01 #5816 by Charmed
To je prestrasno i nadam se da nije tacno. Ako neko drugi zna vise, neka nam napise ovdje.

Vidim na SSC forumu da je neko postavio render za novi objekat na otoci. Fino izgleda, nista posebno ali ok.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Okt 2016 17:49 #5818 by Admir
Ne znam, nisam upoznat ali ćemo provjeriti da li je to to...

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

30 Okt 2016 14:53 #5821 by Charmed
Cini se da je u planu jos jedna zgrada na Otoci, investitor je Unioninvest? Znate li tacnu lokaciju? Vidio sam render, ne izgleda lose.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

30 Okt 2016 14:54 #5822 by Fache
Pa ako imaš render, što ne postaviš da vidmo?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.086 seconds

 

Top