Sarajevo | Construction News

13 Mar 2017 23:41 #6052 by Charmed
Vjerovatno ce tamo negdje od polovine aprila poceti desavanja po gradu i mozda najava nekih novih projekata a i Opcine ce se angazovati oko svojih. Ali slazem se, ne pamtim kada se manje pisalo, najavljivalo i radilo (ne mislim na sa-c, nego generalno).

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

14 Mar 2017 10:25 #6053 by Admir
Malo je zatišje ali imamo nešto u pripremi ;)

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

14 Mar 2017 20:28 #6059 by Eldinjho
To si pricao i za onaj neboder i one fine zgrade preko puta parlamenta na Marijin dvoru pa vise nikad niste ne napisa..Ako ba imas objavi nesto..

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

14 Mar 2017 21:45 #6060 by Admir
Izvini, ja sam kriv što je došlo do spora oko te lokacije i što se još uvijek ne zna šta će na kraju biti... Nije ovo pijaca, kad smo u nešto 100% sigurni onda vršimo objavu.

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

15 Mar 2017 13:08 #6065 by Eldinjho
Hahahaha,sta se odmah ljutis,ja to samo da te natjeram malo da pises jer vidis da je postalo dosadno niko nista nema da komentarise,pohvali,kritikuje pa malo da se razbudimo...

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

17 Maj 2017 10:52 - 18 Maj 2017 14:52 #6239 by Bozzy
Pitanje za forumaše!

Dali neko zna šta se događa (gradi) na vrh Mojmila tačno iznad Željinog stadiona. Primjetio sam mašineriju i svježe iskopanu zemlju. Uvidom u Google map mjesto na kojem rade se nalazi u RS ili uz samu granicu sa SA.

Lijep pozdrav

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

24 Maj 2017 17:33 #6264 by Fache
U izvedbi arhitekte Najdharta: Trg Susan Sontag bit će popločan sarajevskim kamenom hreša



Stepenište na glavnom ulazu u Narodno pozorište bit će popločano sarajevskim kamenom hreša, a bit će postavljena nova rasvjeta, klupe, oglasni panoi, te će zelene površine na trgu biti hortikulturno uređene.

Idejni projekt uradila je projektantska kuća IDEA, a neophodne saglasnosti dao je i Zavod za zaštitu spomenika Federacije Bosne i Hercegovine, a rađen je prema skici čuvenog arhitekte i urbaniste profesora Juraja Najdharta.

Trg će biti popločan granitnim pločama cijelog trga i trotoara iz ulica Branilaca Sarajeva, Obala Kulina bana i Kulovića.



Projekat finansira Općina Centar sa 1.141.802 KM. Radovi bi trebali biti završeni do početka Sarajevo Film Festivala koji se održava u augustu ove godine.

"Kako bi se ispunili zadani rokovi gradnje, radovi će se odvijati u tri smjene, stoga se mole stanari okolnih stambenih objekata za strpljenje tokom realizacije ovog projekta, posebno tokom noćnih sati. Rekonstrukcijom Pozorišnog trga "Susan Sontag" općina Centar i grad Sarajevo će dobiti predivnu ambijentalnu cjelinu s objektom Narodnog pozorišta" –
saopćeno je iz Pres-službe Općine Centar.



Faktor.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

24 Maj 2017 17:34 #6265 by Fache

Bozzy wrote: Pitanje za forumaše!

Dali neko zna šta se događa (gradi) na vrh Mojmila tačno iznad Željinog stadiona. Primjetio sam mašineriju i svježe iskopanu zemlju. Uvidom u Google map mjesto na kojem rade se nalazi u RS ili uz samu granicu sa SA.

Lijep pozdrav


Ne mogu da skontam o čemu govoriš, imaš li neku sliku?

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Maj 2017 10:48 #6269 by Bozzy
Imam problema da zalijepim fotografiju :( , medjutim ukoliko stojiš ispred Željinog stadiona i pogledaš ravno u brdo iznad stadiona vidjećeš svježe iskopanu zemlju na samom vrhu.

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

25 Maj 2017 10:57 - 25 Maj 2017 10:58 #6271 by Admir
Moraš sliku upload na neki od servisa... npr. tinypic.com/ ili neki drugi...
Vjerovatno ćemo uskoro odobriti da radite upload slika dikretno na forumu.

Sei bella come un gol al 90´!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 1.267 seconds

 

Top