Foto kritika

21 Mar 2015 20:19 #4736 by Fache
Kakav je ovo dražesni dodatak kod Klasa :haha: :haha:

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Mar 2016 19:23 #5377 by Fache
ŠAH-MAT U SARAJEVU Postavili klackalice na šahovsku tablu!



Zanimljiva fotografija objavljena je u Facebook grupi "Čudne slike i situacije Sarajeva". Naime, kako se može i vidjeti, na mjestu gdje je nekada bila napravljena šahovska tabla u naselju Buća Potok sada su postavljene dvije klackalice.



Nadajmo se da neće doći do sukoba penzionera i omladine...

avaz.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

28 Mar 2016 09:47 #5378 by neXus
:lol?: :whacky:

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

21 Okt 2016 12:07 - 21 Okt 2016 12:07 #5806 by Fache
Ne znam šta je gore, "redizain" ili "šetnica" :whacky:


To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

21 Okt 2016 16:30 #5807 by Mirza!
Hahahah :haha:

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Dec 2016 19:19 #5937 by Fache
Jesu li ovo najbeskorisniji semafori u Sarajevu?



U sarajevskoj ulici Topal Osman-paše, na Grbavici, nalaze se vjerovatno najbeskorisniji semafori u gradu.

Semafori su do prije nekoliko dana regulisali izlazak sa parkinga u ovom sarajevskom naselju, međutim sada je na tom mjestu postavljen trotoar, a saobraćajna signalizacija još nije uklonjena, prenosi N1.

Svjetlosni signali koji se i dalje normalno pale i gase trenutno ne regulišu ništa, jer automobili na tom mjestu više ne mogu prolaziti, pa semafori ovdje služe samo kao ukras.

Izvor: N1

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

22 Dec 2016 12:26 #5957 by Fache
Ruglo na zgradi Pravnog fakulteta zamijenjeno još većim



Arhitektica Nasiha Pozder reagirala je na postavljanje nove željezne nadstrešnice iznad ulaza u zgradu Rektorata i Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu umjesto dosadašnje drvene.

"Već je postalo pravilo da se naše vlasti opredjeljuju za privremena rješenja. Sada se desilo da jedno ruglo, drvenu nadstrešnicu, zamijene željeznom, novim ruglom koje će biti i skuplje i trajnije od ovog prethodnog. Podsjećam vas da je u pitanju zgrada Rektorata, u kojoj je smješten i Pravni fakultet, građevina izgrađena u stilu kasnog historicizma, projektovana od velikog Karla Paržika, na koju se sada najnormalnije kače ovakve novokomponovane metalne skalamerije" – kazala je Pozder.

Arhitektica ističe da se prilikom izvođenja ovako bitnih radova uopće nije konsultirala struka.

"Nadstrešnica je, prema informacijama koje smo dobili, koštala 40.000 KM. Jesu li se ta sredstva mogla uložiti u trajno rješenje koje neće biti ovako nakaradno, kao što je naprimjer obnova fasade. Koliko ćemo još čekati da se nađu sredstva za obnovu fasade koja je i prijetnja za sigurnost studenata" – pita se Pozder.

Drvena konstrukcija na ulaz u ovu austrougarsku zgradu je postavljena 2009. godine, nakon što se dio fasade počeo obrušavati.

Faktor.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

27 Jun 2018 19:33 #7083 by xYz
Sarajevska svakodnevnica...


Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

12 Avg 2018 15:33 #7123 by xYz
Zenica: ''Zabranjeno igranje lopte''


Y. A. - 1974.: Today I have come bearing an olive branch and a freedom fighter’s gun! Do not let the olive branch fall from my hand. I repeat: do not let the olive branch fall from my hand!

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

18 Feb 2019 13:43 #7200 by Fache
Zabetonirali kanalicu za odvod oborinskih voda



Oborinske vode koje zbog visoko ostavljene rešetke na šahtu kolektora nemaju kuda otjecati s kolovoza, na raskršću vogošćanskih ulica Skendera Kulenovića i 24. juna, prilikom i najmanje kiše zagorčavaju život onima koji stanuju u ovom dijelu Vogošće.

Istina, tih voda bi bilo manje na tom mjestu da postoje rešetke na kanalici padinskog dijela ulice Skendera Kulenovića koje bi sprečavale dotok oborinskih voda na samu raskrsnicu.

Da bi četverotočkašima lakše prilazili do svojih stambenih objekata, umjesto preko rešetki, građani su kanalicu zabetonirali, tako da ona više ne obavlja planiranu funkciju.

Avaz.ba

To je tvoje pravilo, moje ne

Prijava ili Kreiraj račun da se pridružite razgovoru.

Time to create page: 0.637 seconds

 

Top